فلزیاب پیشتاز

سوالات متداول و پاسخ آنها

فلزیاب وسیله‌ای است که برای پیدا کردن اجسام فلزی مخفی یا گم شده درون زمین، دیوار یا اجسام دیگر به کار گرفته می‌شود.

طلایاب برای انتخاب یک سیستم یابنده در زمینه گنج یابی کلمه زیبائی میباشد ، ولی طلایاب واقعاً فقط طلا را پیدا میکند و دیگر فلزات را پیدا نمیکند در اینجا یک موضوع خاص در زمینه پیدا نمودن طلا با یابنده ها یا طلایاب ها پیش می آید ، و آن هم این است که خیلی از فلزات خود را میتواند شبیه طلا نشان دهد پس موضوع سیستم یابنده که فلزات دیگر را تفکیک نکند و فقط طلا را تفکیک نماید منتفی میشود ، زیرا امکان خطا و تشخیص خطا افزایش میباشد . طلایاب در اصل آن فلزیابی است که بتواند همه فلزات را مجزا تفکیک نماید و این تفکیک با عدد وی دی ای VDI در ادیت EDIT در فلزیاب فرکانسی یا فلزیاب جذبی فراهم میگردد تا بتوان خطای فلزات شبیه طلا را تشخیص داد و مشخص نمود.

گنج یاب از نظر ساختار تکنولوژی طراحی مدار یابنده ها وجود ندارد و در اصل فلزیاب با تکنولوژی پیشرفته با طراحی مدار طبق اصول رادار RADAR با تعیین عدد وی دی ای VDI در ادیت EDIT و تنظیمات سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD میتواند طلا GOLD یا انواع فلزات METAL TYPES را در عمق زیاد تفکیک نماید.

آن گروه که ابراز مینمایند که گنج یاب را ارائه نموده و سیستم یابنده یا گنج یاب آنها فقط طلا قدیمی را میگیرد و دستگاه خود را بعنوان گنج یاب به هر شکل شده و با هر روش به خریدار سیستم با عنوان گنج یاب معرفی مینمایند در اصل دلایل ضعف دستگاه های خود را با این عنوان می پوشانند و از نظر اصول علمی مطلبی غیر واقعی است.
و بیشتر آنهایی که دستگاه خود را بعنوان گنج یاب با توان اینکه فقط طلای قدیمی یا گنج طلا را تشخیص می دهد از نوع فلزیاب مغناطیسی ، مگنتومتر ، مگنت ، تسلا ، فلزیاب وی ال اف VLF ، فلزیاب تی ار TR ، فلزیاب ای بی IB ، فلزیاب بی اف او BFO و فلزیاب پالسی PI میباشد زیرا توان تفکیک طلا GOLD را در عمق زیاد نداشته یا اصلاً مغناطیس سنج هستند و طلا دارای مغناطیس نمی‌باشد که با این دستگاه ها یا فلزیاب ها بتوان طلای جدید را در عمق تشخیص داده و حال طلای جدید که قابل تشخیص نباشد مسلماً طلا قدیمی نیز توسط این دسته دستگاه ها یا فلزیاب ها در عمق زیاد یا زمین آلوده قابل تشخیص نمی‌باشد.
و این موضوع را مطرح مینمایند چون در زمان تست فلزیاب خود نمی‌توانند طلا را در عمق تست نمایند زیرا طلای جدید یا طلای قدیم دارای جریان مغناطیس بالا نمی‌باشد که در عمق بر روی این دسته فلزیاب ها یا دستگاه ها ایجاد تفاوت در خواص مغناطیسی در تغییر فاز یا ولتاژ نماید.

فلزیاب آنتنی که طبق اصول رادار تفکیک دار عمل مینماید و دارای تنظیمات ادیت EDIT با عدد وی دی ای VDI و تنظیمات سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD میباشدبرای تفکیک از اصول فرکانس بهره میبرد و تعیین تفکیک با عدد وی دی ای VDI در فلزیاب فرکانسی آنتنی موجب میگردد که فلزیاب آنتنی عمل شعاع زنی و نقطه زنی را برای همان فلز یا طلا تعیین شده در عدد وی دی ای VDI به انجام رساند و تنظیمات ترشهولد THRESHOLD سطح و حجم اطمینان از وجود طلا یا هدف تعیین شده را برای اپراتور فلزیاب تائید مینماید و با این تنظیمات در فلزیاب فرکانسی میتوان اختلاف خطا را از ذرات مزاحم تشخیص داد.

کار دقیق فلزیاب تصویری در نحوه عملکرد فلزیاب تصویری در آشکار نمودن لکه رنگ ها با رنگ های متفاوت از وضعیت اطراف خود یا زیر زمین میباشد و با آشکار شدن لکه رنگ های متفاوت میتوان شرایط و موقعیت زمین و وضعیت فلز یا طلا که در زیر زمین قرار گرفته است را تشخیص داد . این شرایط در لکه رنگ با رنگ های متفاوت را فقط در فلزیاب تصویری از نوع فلزیاب فرکانسی یا فلزیاب جذبی با تنظیمات ادیت EDIT با عدد وی دی ای VDI و تنظیمات سطح و حجم THRESHOLD میتوان بدست آورد تا تفاوت طلا یا هدف اصلی را از دیگر منابع و ذرات مزاحم تشخیص داده و مشخص نمود.

همچین سیستمی برای چنین استفاده ای وجود ندارد به چند دلیل:
1) اینکه اگر چنین سیستمی وجود داشت پلیس برروی اتوبوس ها قرار میداد و بصورت انلاین مسیر و سرعت اتوبوس هارا چک میکرد،و دیگر اتوبوس ها نیاز نبود در پلیس راه ها توقف کنند و با فلش جی پی اس داده های خود را مثل سرعت و مسیر به سیستم مادر ینی سیستم پلیس راه انتقال دهند.
2) اصلا اگر به فرض چنین سیستمی وجود داشته باشد این سیستم با فرکانس عمل میکند و جی پی اس نیز با فرکانس و ارسال امواج عمل میکند و این 2 همدیگر را به تداخل میکشانند و هیچکدام ینی هم دستگاه و هم جی پی اس نمیتواند کار خود را انجام دهد.

برترین فلزیاب قابل اطمینان فلزیابی است که از نوع فلزیاب فرکانس القایی یا فلزیاب جذبی با تنظیمات تفکیک و تشخیص EDIT یا VDI DISC و سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD یا تارگت ایکس TARGET X و ریکاوری اسپید RECOVERY SPEED یا اس ای تی SAT یا اس ای تی SAT SPEED یا اتوتراک AUTO TRAC یا GEB میباشد و تولید کنندگان این نوع فلزیاب سعی مینمایند فلزیاب با کارایی بالا را ارائه نمایند و تا به حال فلزیابی در دنیا ارائه نشده است که توانایی با این موقعیت فلزیاب فرکانس القایی یا فلزیاب جذبی با تنظیمات ذکر گردیده را داشته باشد که بتواند آلیاژ هر نوع هدف یا فلز یا انواع فلزات را ازیکدیگر به ویژه طلا تشخیص داده تا خطا در تشخیص فلزیاب کاهش یافته یا ازبین برود.
در ایران فلزیاب با این مشخصات توسط تریشورز و جویندگان آسیا طراحی اختصاصی و انحصاری شده است که میتواند انواع الیاژ فلزات و مواد معدنی را از دیگر منابع تشخیص داده و مشخص نموده و تفکیک نماید تا خطا از دید فلزیاب از بین برود.

عملکرد فلزیاب ساخت ایران با عملکرد فلزیاب ساخت خارج در زمانی مشخص میگردد که آن فلزیاب بتواند طلا GOLD را در روش حرکتی MOTION / AC در عمق زیاد تفکیک نموده و پیدا نماید.
اینکه یک فلزیاب خارجی یا فلزیاب ایرانی است که بعنوان فلزیاب خارجی ارائه میگردد نشانه معتبر بودن آن فلزیاب در کاوش طلا یا تفکیک طلا در عمق زیاد نمی باشد، نحوه کار فلزیاب یا عملکرد فلزیاب ساخت ایران از نوع فلزیاب جذبی یا فلزیاب فرکانسی که دارای تنظیمات ادیت EDIT در تفکیک با عددی دی ای VDI و ترشهولد THRESHOLD سطح و حجم میباشد از هر نوع فلزیاب خارجی توان بالاتری برای تفکیک طلا در عمق زیاد را دارا میباشد.

خصوصیات واقعی فلزیاب در عملکرد فلزیاب میباشد و واقعیت یک فلزیاب فوق پیشرفته در تفکیک آن فلزیاب برای تفکیک طلا در عمق زیاد میباشد زیرا طلا یک فلز غیر مغناطیسی میباشد و برای این است که تفکیک طلا در عمق زیاد در روش حرکتی AC مهم میباشد؛
در زمان خرید فلزیاب خریدار فلزیاب باید با خصوصیات واقعی آن فلزیاب آشنا گردد که فروشندگان معتبر فلزیاب باید خصوصیات واقعیتی فلزیاب را به خریدار فلزیاب در موقع خرید فلزیاب بیان نمایند.

فلزیاب فرکانسی پیشرفته از دیگر فلزیاب ها توان بالاتری در تفکیک طلا یا انواع فلزات داشته و فلزیاب فرکانسی با نحوه عملکرد تشخیص فرکانس طلا یا فرکانس انواع فلزات میتواند میدان های مغناطیسی با انرژی بالا را نادیده گرفته و این فلزیاب فرکانسی ردیاب یا فلزیاب آنتنی یا فلزیاب تصویری از اصول ساختار رادار با مدار رادار زمینی دستی بهره برده باشد و دارای تنظیمات تفکیک DISCRIMINATION مانند تنظیمات تفکیک EDIT یا VDI DISC و ابعاد هدف IND SIZE یا سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD یا تارگت ایکس TARGET X باشد و فلزیاب فرکانسی یا فلزیاب ردیاب فرکانسی یا ردیاب الکترونیکی فرکانسی از این دسته فلزیاب با این نوع تنظیمات دارای پیشرفته ترین مدار تفکیک میباشد و میتواند علائم یا امواج یا سیکنال یا جریان و نیرو و انرژی مربوط به فرکانس خاص هدف اصلی یا طلا یا نقره یا مس یا آهن یا روی یا آلومینیوم را تفکیک نماید و نسبت به سایر فلزیاب های موجود مناسب تر باشد.

اصل عملکرد فلزیاب تفکیک طلا میباشد و یک فلزیاب انواع فلزات را نیز باید بتواند تفکیک نماید زیرا بین فلزات آلیاژ طلا نیز وجود دارد و منظور از آلیاژ طلا وجود دیگر منابع یا فلزات در ترکیب طلا میباشد در اینجا اصل عملکرد فلزیاب آن فلزیابی است که میتواند فلزات را که هم طبقه هستند مانند نقره و مس و روی و برنزرا از طلا جداگانه تفکیک نماید . اصل عملکرد فلزیاب را میتوان برای فلزیاب که ازنوع فلزیاب فرکانس القایی یا فلزیاب جذبی با تنظیمات تفکیک و تشخیص EDIT یا VDI DISC و سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD یا تارگت ایکس TARGET X میباشد بکار برد.

تست فلزیاب پالسی با لوپ ثابت یا کوئل یا سنسور مغناطیسی ثابت برای مشخص نمودن قدرت عمق فلزیاب پالسی PI یا هر نوع فلزیاب مغناطیسی مانند فلزیاب وی ال اف VLF یا فلزیاب تی ار TR عمل درستی نمی باشد زیرا زمانیکه سر جستجوگر یا کوئل یا لوپ یا سنسور مغناطیسی ثابت میباشد تعادل بالانس میدان مغناطیس موجود در سر جستجوگر دچار تغییر فاز در شرایط حرکتی MOTION / AC نمیگردد و در فاصله مسیر تغییرات لایه ها ایجاد تغییرات در میدان مغناطیس فلزیاب نمی نماید تا بی ثباتی در بالانس فلزیاب پالسی PI یا فلزیاب مغناطیسی ایجاد گردد و تحت این شرایط میتواند فلزات را در عمق تشخیص داده ولی در شرایط حرکتی سر جستجوگر یا کوئل یا لوپ یا سنسور مغناطیسی نمی تواند همان فلز را در همان عمق بدون اختلال یا خطا در طول مسیر حرکت تشخیص دهد تا بتوان متوجه شد که پاسخ از هدف اصلی کدام است.

وبلاگ و مقالات

برای مطالعه اطلاعات علمی بیشتر و مقالات میتوانید به صفحه وبلاگ ما سر بزنید.